Reference

Koncem dubna revize nouzového osvětlení odhalila zásadní pochybení v zapojení kamerového systému. Um neznámého technika a jeho výtvor bychom zařadili spíše do elektrikářských kuriozit. Opravili jsme tristní napájení kamerového systému !přímo! z nouzového svítidla. Dále bylo vyměněno několik zásuvek formou rozšíření stávající elektroinstlace.

V dubnu 2020 jsme měnili nouzové svítidla v budově na Přikopech. Původní neprovozuschopná svítidla byla vyměněna za nová Panlux PLUTO FPS-6061-C 6W/1h IP40. Práce byla provedena včetně zapravení původních pozic NO.

Na konci března 2020 jsme zajistili měření jednoho z hlavních rozvaděčů průmyslové haly. Vzhledem k tomu, že nebylo možné zastavit provoz, museli jsme pracovat pod napětím. Použit systém nepřímého měření ze závěsných proudových transformátorů řady KBU 58 I AC 600A 5VA 1A Třídy 1 .

V noci z 5. na 6. února jsme instalovali přívody pro automatickou linku na Praze 6. Délka trasy 90m, kabel CYKY-J 5x10, výška instalace 3-4m bez použití plošiny. Instalace se podařila zdárně dokončit, aniž bychom omezili raní směnu pracovníků.

28. února 2020 jsme provedli rozsáhlou výměnu a opravy svítidel haly na Praze 6. Svítidla byla umístěna ve výšce 12m, proto bylo zapotřebí použití nůžkové plošiny. Práci ztěžoval omezený pohyb plošiny z důvodu umístění regálů a uskladnění křehkého zboží. Opravy byly provedeny ve večerních hodinách, aby nebyl nikterak omezen provoz zákazníka.

Koncem února 2020 jsme zajistili demontáž a likvidaci rackové skříně, včetně datových a silových rozvodů. V objektu byly odstraněny rozvodové lišty a zapravena omítka.

V únoru 2020 proběhla rozsáhlá údržba rozvaděčů čtyř významných zákazníků na Praze 6. Bylo provedeno tlakové čištění, odstranění nečistot a dotažení prvků elektroinstalace v jednotlivých rozvaděčích. Při té příležitosti jsme zajistili opravy po periodických revizích elektroinstlace jako např. pospojení prvků, řádné ukončení nezajištěných vývodů,...

Zákazník si přál zamezit přístup k dočasnému skladu v podzemních garážích. Nebylo možné ukotvit sloupky do podlahy, aby nedošlo k poškození hydroizolace. Poradili jsme si.